Let's Build
the AI Future
Together

Oferty pracy

Samsung R&D Institute Poland

Zespół Sztucznej Inteligencji

Jako jeden z największych zespołów AI w Europie zajmujemy się analizą dźwięku, obrazu, tekstu oraz innych danych wykorzystywanych m.in. przy tworzeniu systemów rekomendacyjnych czy nawigacyjnych. Nasze rozwiązania wizyjne wykorzystujemy w kamerach, rzeczywistości rozszerzonej oraz analizie wyświetlanego obrazu. Jesteśmy jednym z wiodących ośrodków specjalizujących się w przetwarzaniu języka naturalnego (NLP), w szczególności: tłumaczeniu maszynowym, agentach dialogowych (w tym chatbotach) oraz szeroko pojętej analityce tekstu.

Wykorzystujemy eXplainable AI, aby lepiej rozumieć działanie naszych modeli, jak również dostarczać rozwiązania zgodne z etyką w AI (uczciwość, odpowiedzialność, transparentność). Pracujemy w oparciu o najnowsze metody uczenia maszynowego (w tym głębokie sieci neuronowe), rozległe zasoby danych oraz adekwatne zasoby obliczeniowe (NPU, GPU, DSP).

Pracujemy na sprzęcie najnowszej generacji, wykorzystując w naszych badaniach zaawansowane matryce mikrofonowe, kamery głębi i RGB czy projektory laserowe. Tworzymy wielkoskalowe systemy chmurowe jak również, zoptymalizowane na ograniczoną moc obliczeniową urządzeń mobilnych, lekkie aplikacje wbudowane.

Gotowe rozwiązania wdrażamy w produktach używanych przez setki milionów ludzi na całym świecie. Nasze pomysły wygrywają w konkursach AI i są prezentowane na prestiżowych konferencjach naukowych.

Dołącz do nas, aby razem budować przyszłość sztucznej inteligencji!

Przetwarzanie języka naturalnego

Przetwarzanie języka naturalnego

Rozumienie i przetwarzanie języka to zaskakująco trudny problem dla komputerów. Języki naturalne są nie tylko skomplikowane, ale też nieścisłe, wieloznaczne i pełne niuansów.

Jedno słowo potrafi znaczyć coś zupełnie innego w odmiennym kontekście. Tę samą myśl można wyrazić na wiele różnych sposobów. Niektóre wyrażenia trzeba rozumieć przenośnie, inaczej będą pozbawione sensu.

Współtworzymy liczny zespół badaczy, inżynierów i lingwistów pracujących nad przetwarzaniem języka naturalnego. Zajmujemy się technologiami odpowiadania na pytania, tłumaczenia maszynowego, systemów dialogowych, w tym chat botów, eksploracji tekstu, a także wieloma innymi. Korzystając z najnowszych podejść, m.in. głębokich sieci neuronowych, tworzymy rozwiązania, które potrafią rozumieć niuanse języka naturalnego.

Dźwięk

Dźwięk

Dźwięk ma istotne znaczenie dla percepcji otaczającego nas świata. Fale dźwiękowe niosą ogromną ilość informacji, które nasze ucho wychwytuje, a mózg interpretuje.

Jesteśmy przekonani, że przyszłe urządzenia będą wyposażone w sztuczny zmysł słuchu, który na bieżąco będzie analizował i interpretował otoczenie akustyczne, tak jak robi to człowiek. W naszym centrum badawczo-rozwojowym tworzymy rozwiązania, które na podstawie sygnału audio są w stanie nie tylko wydobyć i zinterpretować poszczególne zdarzenia dźwiękowe, ale również przetworzyć w taki sposób, aby zwiększyć poziom satysfakcji użytkowników naszych urządzeń. W tym celu oprócz analizy samego sygnału audio zajmujemy się również analizą multimodalną, gdzie badamy i wykorzystujemy naturalną korelację sygnałów audio-wideo.

Naszą pracę najczęściej rozpoczynamy od surowego sygnału audio nagranego przy użyciu jednego lub większej liczby mikrofonów. Następnie wykorzystujemy najnowsze algorytmy z dziedziny przetwarzania sygnałów w taki sposób, aby dźwięk był gotowy do zastosowania na nim naszej magii AI. Stosujemy najnowocześniejsze metody – wspierane przez setki GPU – do tworzenia głębokich sieci neuronowych, zaprojektowanych specjalnie dla świata dźwięku. Między sobą mówimy, że uczymy maszyny słyszeć.

Przetwarzanie obrazu

Przetwarzanie obrazu i AR

A gdyby tak nauczyć maszyny patrzeć na świat? W tę zdumiewającą umiejętność wyposażamy nasze produkty. Żeby to osiągnąć, stosujemy najnowocześniejsze sensory i budujemy platformy do przestrzennej percepcji świata.

Nasi inżynierowie tworzą zaawansowane rozwiązania, dzięki którym Samsung przoduje zarówno w – popularnej obecnie – fotografii cyfrowej, jak i na nowym, ekscytującym polu rzeczywistości rozszerzonej (AR). Tworzymy technologie, które umożliwiają naszym urządzeniom widzenie. Dzięki temu są one świadome własnego fizycznego otoczenia przestrzennego, a także posiadają semantyczne rozumienie przestrzeni wokół siebie.

Z entuzjazmem pracujemy też nad renderowaniem scen wirtualnych – nasza technologia płynnie łączy obiekty rzeczywiste z wirtualnymi. Nasi inżynierowie łączą najlepsze rozwiązania z algorytmów klasycznych i AI, aby pracowały bezpośrednio na urządzeniach i w czasie rzeczywistym, co z kolei tworzy skuteczne rozwiązania dostarczane na rynek.

Systemy rekomendacyjne

Systemy rekomendacyjne

Systemy rekomendacyjne są wszędzie, ale najczęściej ich użytkownicy nie są świadomi, że ich używają.

Wyobraź sobie, że przeglądasz dziesiątki tysięcy produktów w sklepie internetowym, szukając konkretnej rzeczy. Strona sklepu magicznie zaczyna rozpoznawać Twoje preferencje dla niektórych cech produktów i wybiera te produkty, które mają szansę Cię zainteresować. W Samsung R&D Center idziemy o krok dalej niż tego typu klasyczne systemy rekomendacyjne.

Wykorzystujemy uczenie głębokie i szeroki kontekst, żeby osiągnąć najwyższą dokładność. Ostatecznie kogo zainteresuje para butów, kiedy szuka książki? Ponieważ nasze systemy muszą działać skutecznie dla setek milionów użytkowników, tutaj zetkniesz się także z Big Data.

Explainable AI (XAI)

Explainable AI (XAI)

Sztuczna inteligencja często kojarzona jest z czarną magią. Tak naprawdę można ją wyjaśnić i zrozumieć.

Explainable AI to rozwijająca się dziedzina uczenia maszynowego, która ma na celu rozwiązanie problemu niskiej interpretowalności decyzji podejmowanych przez systemy AI. W naszych projektach staramy się znaleźć odpowiedzi na kilka istotnych pytań, takich jak: Dlaczego system AI dokonał określonej prognozy lub decyzji? Kiedy system AI odniósł sukces, a kiedy zawiódł? Kiedy systemy AI dają wystarczającą pewność decyzji, że można im zaufać?

Szukamy też odpowiedzi na pytania, co można zrobić, aby modele AI działały lepiej. Wytworzenie wysokiej klasy systemów AI jest trudnym, czasochłonnym zadaniem. Narzędzi XAI używamy do redukcji czasu poświęconego na zbudowanie systemu AI. Dostarczają nam informacji, które dane miały największy wpływ do wytrenowania modelu i dlaczego? Które cechy, wagi i warstwy modelu zostały użyte do dokonania predykcji?

Dołącz do zespołu AI

Zobacz nasze oferty pracy.

Nasze biuro

Warszawa

Warsaw Spire
Plac Europejski 1
00-844 Warszawa